Kategorie
Apartament do wynajęcia

Jesienny CityBreak – wyloty z Wrocławia

Całe szczęście że 11 listopada w tym roku przypada w piątek! Dzięki temu w łatwy sposób możesz zrobić sobie długi weekend! Jeśli dodatkowo weźmiesz kilka dni wolnego więcej, uda Ci się wylecieć na zagraniczny city break! Czytaj dalej i sprawdź jakie opcje masz na kilkudniowy wypad z Wrocławia.

Jeśli mieszkasz dalej i musisz przenocować noc we Wrocławiu – sprawdź ofertę Batogospot – apartamenty na wynajem we Wrocławiu.

Bolonia

Kiedy: 8-12 listopada

Trasa: Wrocław – Bolonia – Wrocław

Bilety w dwie strony na jedną osobę: 220 zł

Ciekawe miejsca: Uniwersytet Boloński, założony w 1088 roku, jest najstarszym uniwersytetem w świecie zachodnim, do którego przyjeżdżali studenci z całego świata. Wciąż istnieje duża populacja studentów, co przyczynia się do tętniącej życiem atmosfery miasta, szczególnie w porze aperitivo.

Inną niezwykłą rzeczą w Bolonii jest duża liczba portyków, które rozciągają się prawie z każdego budynku. Te atrakcyjne łuki zostały pierwotnie zbudowane z drewna w późnym średniowieczu, aby stworzyć dodatkową przestrzeń życiową, a teraz mają tę zaletę, że zapewniają ochronę przed deszczem i słońcem podczas spaceru po mieście. W Bolonii znajduje się najdłuższy portyk na świecie o długości prawie 4 km. Rozpoczyna się tuż za murami miasta i rozciąga się na wzgórze do Santuario di Madonna di San Luca – jednego z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bolonii.

Wenecja

Kiedy: 11-13 listopada

Trasa: Wrocław – Wenecja Treviso- Wrocław

Bilety w dwie strony na jedną osobę: 450 zł

Ciekawe miejsca: Ekscytująca i romantyczna przejażdżka gondolą po kanałach Grande sprawia, że ​​jest to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Wenecji. Most Rialto jest jednym z najsłynniejszych zabytków Wenecji, zbudowanym nad Canale Grande w 1588 roku. Poza połączeniem dwóch zatłoczonych ulic miasta, most jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Wenecji we Włoszech . Jest ważnym przejściem przez Kanał. Jedno ze słynnych miejsc do zobaczenia w Wenecji, Pałac Dożów to niezwykle piękny i wspaniały pałac, położony nad brzegiem Canal Grande. Na początku był siedzibą rządu, Pałacem Sprawiedliwości i oficjalną rezydencją Dożów.

Oslo

Kiedy: 10-13 listopada

Trasa: Wrocław – Oslo Torp – Wrocław

Bilety w dwie strony na jedną osobę: 170 zł

Ciekawe miejsca: Park Rzeźby Vigelanda, Muzeum Okrętów Wikingów, Twierdza Akershus, Pałac Królewski, Opera w Oslo, Muzeum Fram, Muzeum Narodowe w Oslo, Muzeum Muncha, Muzeum Historii Kultury, Muzeum Narciarstwa Holmenkollen, Katedra w Oslo, Ratusz w Oslo i wiele innych.Aby przygotować listę miejsc do zobaczenia w Oslo w Norwegii, zacznij od Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Vigelanda, Muzeum Muncha. Oto niektóre ze słynnych muzeów sztuki, które prezentują sztukę słynnych norweskich artystów i wiele historycznych eksponatów miasta. Miasto, w którym znajdują się wszystkie te muzea, Bygdoy jest pełne szlaków do zwiedzania i przejażdżek rowerowych lub wieczornych spacerów pod koniec dnia. Słynna na całym świecie opera w Oslo to kolejna atrakcja w miejscach do odwiedzenia w Oslo, która pomoże Ci zrozumieć kulturową wartość Oslo. Delektuj się norweską kuchnią i owocami morza, odkrywając wszystkie słynne atrakcje tutaj. Podróżuj po tym pięknym mieście z dużą ilością terenów zielonych i zaplanuj niezapomniane wakacje z najbliższymi.

Londyn

Kiedy: 9-13 listopada

Trasa: Wrocław – Londyn Stansted – Wrocław

Bilety w dwie strony na jedną osobę: 180 zł

Ciekawe miejsca: W  muzeum figur woskowych  Madame Tussauds London spotkasz się twarzą w twarz z niektórymi z najsłynniejszych twarzy świata. Od Szekspira po Taylor Swift, spotkasz wpływowe postacie z showbiznesu, sportu, polityki, a nawet rodziny królewskiej. Wejdź na pokład jednej z 32 szklanych kapsuł London Eye , aby podziwiać niezapomniane widoki na niektóre z najsłynniejszych zabytków Londynu. Podziwiaj niesamowite 360-stopniowe widoki, gdy kapsuła powoli obraca się nad Tamizą. Spędź magiczny dzień z wycieczką za kulisy filmów o Harrym Potterze w Warner Bros. Studio Tour Londyn The Making of Harry Potter . Zobacz z pierwszej ręki dekoracje, kostiumy i rekwizyty używane we wszystkich filmach o Harrym Potterze i wejdź do niektórych miejsc, w których kręcono filmy, w tym Wielkiej Sali, biura Dumbledore’a i chaty Hagrida. To najlepsze doświadczenie z Harrym Potterem!

Ciesz się wglądem w życie rodziny królewskiej, odwiedzając ten kultowy londyński pałac przez ograniczony czas każdego lata. Przespaceruj się po wielkich komnatach reprezentacyjnychodkrywając wiele skarbów i artefaktów oraz podziwiaj specjalną wystawę. Zakończ wycieczkę z przewodnikiem po uroczych ogrodach, gdzie można zobaczyć słynne jezioro. 

Dowiedz się też: jak pozyskać klientów

Ceny na dzień 29.09.2022

Źródło: https://www.ryanair.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *